Makine Tasarımı

Makine Tasarımı

Makine Tasarımı
Makine Tasarımı

MAKİNE TASARIMI

Makine tasarımı, pratik kalırken en verimli ve ekonomik çözümü oluşturmak için makine parçalarının yeniliğidir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bireysel mekanizmaların yanı sıra tüm montajları da tasarlayabiliriz. Proses önerileri ve fikstür oluşturma, makine tasarımıyla ilgili olasılıklardan sadece birkaçıdır. Süreç önerileri ile size ulaşabilir ve yapılabilecek iyileştirmeleri ve bunların nasıl yapılacağını önerebiliriz. Fikstür oluşturma ile, daha kaliteli montajlar için fikstürler gibi bir süreci iyileştirmeye yardımcı olacak bir fikstür oluşturabiliriz.

MAKİNE TASARIMI VERİLEN ALANLAR NELERDİR?

 • Otomatik Montaj
 • Pick and Place Montaj Otomasyonu
 • Robotik Dağıtım
 • Robotik Malzeme Taşıma
 • Robotik Montaj
 • Otomatik Malzeme Taşıma
 • Manuel İş İstasyonları
 • Manuel Montaj
 • Manuel Malzeme Taşıma
 • Manuel Dağıtım

Makine tasarımında kullanılan hizmetlerimizden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinin:

MAKİNE TASARIMI SUNULAN HİZMETLER

 • Tersine mühendislik
 • 3D Katı Modelleme
 • 2D Çizimler
 • Mekanik tasarım
 • Proje Yönetimi
 • Kaynak Bulma

DAHA HIZLI ÜRETİN , İSRAFI AZALTIN

Bugün rekabet edebilmek için üretim maliyetlerinizi yönetmeniz ve mümkün olan her yerde israfı ortadan kaldırmanız gerekir . Bazı müşteriler için bu, süreçlerinizdeki malzeme akışını optimize etmek anlamına gelir. Diğerleri için ise, özel üretim makinelerinin tasarımı veya belirli üretim darboğazlarını ortadan kaldırmak için verimli süreç mühendisliği anlamına gelir.

Proses mühendisliği, üretim otomasyonu, bireysel tek seferlik makineler geliştirme ve üretim operasyonlarındaki verimsizlikleri belirleme konusunda uzmanlık sağlayabiliriz. Verimliliğinizi artırmak, üretim maliyetlerini azaltmak, ürün kalitesi sorunlarını ortadan kaldırmak veya üretim değişkenliğini azaltmakla ilgileniyorsanız, projenize uygun olup olmadığımızı görmek için bizi arayın.

MAKİTNE TASARIMI VE İMALATI

Firmanıza özel “Makine Tasarımı” ve “Makine İmalatı” konusunda da hizmet vermekteyiz. Özel Makinalar konusunda, Tasarımdan İmalata kadar anahtar teslim Makinalar tasarlamakta ve üretmektedir.

Mekanik tasarım hizmetlerimiz, tasarım ve üretim alanı arasındaki boşlukları kapatmak için üreticiler, imalatçılar ve tasarım mühendisliği firmaları ile yakın işbirliği içinde çalışarak bu sorunları ele almaktadır.

Mühendislik teslim süresini hızlandırmak için mantıksal programlamayı kullanarak yapılandırıcılar ve özelleştirme araçları kullanarak otomasyon modellemesi, çizimleri ve dokümantasyon sürecini analiz ediyor ve uyguluyoruz.

Mekanik tasarımlar, öncelikle 3B CAD modelleme ve imalat çizimlerinde katı ve yüzey geometrilerini tanımlamaya odaklanır. Endüstriyel tasarımlar, üretile bilirliği merkezde tutarken mühendislik, ergonomi ve ekonomiye dayalı tasarımlar geliştirmeye daha fazla önem vermektedir.

CAD uzmanlarımız ve endüstriyel tasarım mühendislerimiz bu iki ilkeye bağlı kalır ve fikirleri ürünlere dönüştürmek için ayrıntılı mühendislik özellikleriyle kapsamlı CAD çizimi sunar. CAD modellemesinden FEA ve CFD simülasyonları ve nihai mağaza çizimleri ile tasarım konseptlerinin kanıtlanmasına kadar, ekiplerimiz DFMA, ASME, BS vb. endüstri standartlarına ve tasarım yönergelerine göre yerinde ve dışında modeller sunar.

Listelenen hizmetler, mekanik tasarım mühendislerimizin sunduğu hizmetlerdir:

İlgili Vaka Çalışmaları
Merdiven Asansörleri Üreticisi için 3D Modelleme ve İmalat Çizimi, Avrupa
Perakende Mobilyaların CAD Detaylı Mühendisliğine Konsept Çizimleri, İngiltere
Döküm Bileşeninin 3D Modellenmesi ve Detay Mühendisliği, ABD
Konsept tasarım çizimi
2D dokümantasyon ile detaylı mühendislik çizimleri
3D katı ve yüzey modelleme
Prototipler aracılığıyla değer mühendisliği
Endüstri 4.0 desteği için 3D CAD modelleme
Mühendislik analitiği ile veri destekli tasarımlar
Tasarım otomasyonu ve CAD özelleştirmesi
FEA ve CFD çözümleri ile tasarım optimizasyonu
Yeniden imalat için tersine mühendislik hizmetleri

MAKİNE TASARIMI VE MEKANİK TASARIM HİZMETİ

SolidWorks UZMANI Üreticilere, imalatçılara ve tasarım mühendisliği firmalarına teknik olarak doğru ve yüksek kaliteli Mekanik Tasarım Hizmetleri sağlar. Müşterilerimizin hayal gücünü hayata geçirmek için titizlikle çalışan Makine Mühendisleri, Endüstri Mühendisleri ve Tasarımcılardan oluşan uzman bir ekibe sahibiz.

Uygun bir tasarım, makine veya bileşen yaşam döngüsünün en önemli parçasıdır ve bunu elde etmek için çeşitli kalitatif ve kantitatif teknikler kullanırız. Müşterilerimizin tasarım süreci söz konusu olduğunda son derece çok yönlü ve duyarlıyız.

CAD Tasarım Hizmetlerimiz, makineleri, araçları ve fikstürleri, dökümleri, bileşenleri ve kalıpları verimli bir şekilde tasarlamak için kullanılabilir. Ek olarak, müşterilerimize Mekanik Tasarım Projelerini planlama ve yönetme, maliyet, dayanıklılık ve güvenlik açısından uygun malzemeleri seçme ve projenin maliyetlerini ve zaman çizelgelerini kontrol etme konusunda da yardımcı oluyoruz.

SOLIDWORKS UZMANI olarak, bugün Mekanik Tasarım Şirketlerinin artan maliyetleri ve düşen marjları içerecek şekilde mekanik tasarımları optimize etme arayışında olduklarını anlıyoruz ve bu nedenle çalışma süremizi en aza indirmeye ve hedeflerimize mümkün olan en kısa sürede ulaşmaya çalışıyoruz.

ÖZEL MAKİNE TASARIMI

MAKİNE TASARIMI NEDİR

SOLIDWORKS UZMANI tarafından sunulan Özel Makine Tasarımı hizmetleri, üretiminizi bir sonraki seviyeye taşıyacak! Kapasiteyi artırmak, kaliteyi iyileştirmek veya mevcut bir makineyi yenilemek istiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Eskiyen birçok ekipman, teknolojiyi (hareket kontrol geri beslemesi, daha hassas sensörler, vb.) hepsini kontrol etmek için daha hızlı bir beyin işlevi gören yeni bir PLC ile güncelleyerek geliştirilebilir.

Endüstri standardı donanımı yükseltmeye ek olarak, bir sonraki seviye teknolojileri uygulayabiliyoruz:  Makine Görme ve Uygulama bekleyen Robotlar SOLIWORKS UZMANI , her bir makine tasarım projesini kapsam, tasarım ve denetlemeye yardımcı olmak için yüksek düzeyde eğitimli, derece taşıyan mühendislere sahiptir.

MAKİNE TASARIMI NASIL YAPIYORUZ?

MAKİNE TASARIM HİZMETLERİ

Endüstri Hizmetleri Bölümü, kapsamlı bir ürün geliştirme paketinin parçası olarak veya bağımsız bir hizmet olarak endüstriyel tasarım sunar. Şu anda, müşterilerimize en uygun Tasarım Hizmetlerini sağlamak için gerekli olan en son makine ve teknoloji ile donatılmış durumdayız.

Müşterilerin fikirlerini somut bir biçimde görmelerini sağlayan bir prototip üreterek 3D Hizmetlerimizi Tasarım aşamalarında genişletiyoruz. Yıllar içinde aşağıdaki Makine Tasarım Hizmetlerini sunmuş bulunmaktayız;

Bilgisayar Destekli Tasarımlar (CAD)
Bilgisayar Destekli Üretim (CAM)
Endüstriyel Makine Uyarlama ve Geliştirme

MAKİNE NEDİR?

MAKİNE NEDİR?

Makina, herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak veya etki oluşturmak için dişliler, yataklar ve miller gibi çeşitli makina elemanlarından oluşan düzenekler bütününe denir. Herhangi bir mekanik parçası olmayan elektronik veya organik aygıtlara da makina denir.

Makinalar belirli bir işin gerçekleştirilmesinde ya da fiziksel bir işlevin yerine getirilmesinde, insan ya da hayvan gücüne yardımcı olmak veya tümüyle onların yerini almak için geliştirilmişlerdir. Kaldıraç, eğik düzlem, çıkrık gibi basit makinalardan, modern bir otomobil gibi çok karmaşık sistemlere kadar geniş bir yelpaze içindeki aygıtları kapsarlar.

Makinalar ısıl, kimyasal, nükleer ya da elektriksel enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürerek ya da bunu tam tersi biçiminde çalışabilir veya yalnızca kuvvetleri ve hareketi aktarma ya da uyarlama işlevi görebilir.

Bütün makinalarda birer giriş ve çıkış donanımı ile uyarlama ya da dönüştürme ve aktarma donanımları vardır. Giriş enerjilerini (girdi), rüzgâr, akarsu, kömür, petrol ya da uranyum gibi doğal kaynaklardan alan ve bu enerjiyi mekanik enerjiye dönüştüren makinalara birincil devindirici (primer motor) denir. Yeldeğirmenleri, su çarkları,türbinler, buhar makinaları ve içten yanmalı motorlar birincil devindiricilerdir.

Bu makinalardan elde edilen çıkış enerjisi (çıktı), çoğunlukla döner millerin aracılığıyla elektrik üreteci, hidrolik pompa ya da kompresör gibi başka makinalara girdi olarak beslenebilir.

Bu son üç aygıt ise üreteçler (jeneratör) sınıfına girer; bu aygıtların çıktısı olan elektriksel, hidrolik ve pnömatik enerjiler, elektrik, hidrolik ya da hava motorlarında girdi olarak kullanılabilir. Bu motorlardan, takım tezgahları gibi malzeme işleme makinaları, paketleme ve taşıma makinaları ya da dikiş makinası ve çamaşır makinası gibi çeşitli türlerde çıktılar üreten makinaların çalıştırılmasında yararlanılır.

Birincil devindirici, üreteç ya da motor sınıfına girmeyen makinalar ise işlemci (operatör makina) denir; işlemciler kategorisi, hesap makinası ve yazı makinası gibi elle çalıştırılan bütün aletleri kapsar. Bazı durumlarda bütün kategorilerdeki makinalar tek bir birim içinde toplanır.

Örneğin, bir dizel-elektrikli lokomotifte, birincil devindirici dizel motorudur; bu motor elektrik üretecine güç sağlar, üreteç de tekerlekleri çeviren motorları çalıştırır.

MAKİNE TASARIMI HİZMETİ NASIL ALINIR?

Makine Tasarımı hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki  SOLIDWORKS UZMANI RESMINE TIKLAYIP iletişim formuna sayfasına ulaşabilirsiniz. Talebiniz ile ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Lütfen açıklama kısmına detaylı olarak ne yapmak istediğinizi kısaca özetleyiniz.

 

WeCreativez WhatsApp Support
Kurslar hakkında sorunuz varsa bana sormaktan çekinmeyin! HIZLICA cevaplıyorum
👋 Merhabalar! Ben Ural HOCA